piątek, 9 września 2016

WŁASNYM GŁOSEM czyli listopadowe warsztaty wokalne dla kobiet w Naszej Polanie

Tyle z Was przyjeżdża tutaj do nas z potrzebą odetchnięcia od miastowego zgiełku. Znam to bo sama kiedyś bardzo ale to bardzo potrzebowałam częstego ładowania akumulatorów na łonie przyrody, z dala od codziennych trosk, robiąc coś kompletnie innego, relaksując się w okolicznościach odmiennych. Teraz mamy możliwość aby stworzyć Wam warunki do relaksu, do spotkania z samą sobą, do wyrażenia siebie własnym głosem. Tak sobie to wymyśliłam. Czekamy na Was. 
Czekają beskidzkie krajobrazy. Czekają cisza, spokój, relaks. Czas dla WAS. 

WŁASNYM GŁOSEM
czyli warsztaty NIE TYLKO wokalne dla kobiet

Spotkanie „Własnym Głosem” to chwilowe zatrzymanie się, wyhamowanie, przeniesienie się w nieco inne okoliczności od tych, z którymi spotykamy się na co dzień.  Niech Wasza dusza przemówi własnym głosem.

Nasza Polana zaprasza na warsztaty, które odbędą się w sercu Beskidu Niskiego, w jesiennej scenerii, pośród łąk i lasów. Nurtem przewodnim trzydniowego spotkania będzie śpiew czyli uruchomienie własnego głosu, który przez lata być może nieco w nas ucichł, został stłumiony,  może zawstydzony. Warsztaty adresowane są do kobiet, które pragną po prostu zaśpiewać (I NIE TYLKO) a na co dzień nie za bardzo mają ku temu okazję. My Wam ją stworzymy.

NIE TYLKO WOKALNE…

NIE TYLKO WOKALNE bo gospodyni Naszej Polany czyli moja skromna osoba,  w trakcie spotkania, pragnie przybliżyć Wam także zagadnienia związane z bogatym światem ziół, ich codziennym wykorzystaniem, działaniem zdrowotnym. Jeśli pogoda pozwoli udamy się na listopadowy spacer i zobaczymy co o tej porze roku serwuje nam przyroda.  Wieczorową porą „umotamy” sobie lalki motanki, które to są lalkami zadaniowymi, więc każda z nas powierzy jej swoje prywatne zadanie do wykonania… 

W trakcie warsztatów będziemy serwować Wam kuchnię bezmięsną, zdrową, z produktów, które urosły w naszym ogrodzie, bez nawozów sztucznych. Ser, mleko i jaja od szczęśliwych krów i kurek z naszej wioski.

Warsztaty poprowadzi dla nas Katarzyna Chodoń, śpiewaczka, której anielski głos usłyszałam zupełnie nie tak dawno w pięknych  okolicznościach przyrody i od razu wpadł mi do głowy pomysł aby zorganizować z jej udziałem warsztaty.  Kasia to także animatorka tradycyjnej kultury ludowej, rysowniczka. Instruktorka w grupie artystycznej „Prądniczanki” w Centrum Kultury w Sułoszowej oraz Dziecięcym Zespole Regionalnym w Trzebini-Czyżówce. Wokalistka w Kapeli Tadirindum, grającej muzykę tradycyjną terenów dawnej Galicji, Kapeli Dudek Lewicki prezentującej folklor wsi krakowskiej, w Grupie Wokalnej Swada działającej przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca. Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku. W swoim dorobku ma nagrania na płycie „Preludium Słowiańskie – ścieżka dźwiękowa” (2014) oraz „Krakowskie – dodaj do ulubionych” (2015).

Dla mnie najciekawszą informacją o Kasi jest fakt, że nauki śpiewu białego pobiera odwiedzając wiejskie śpiewaczki m.in. Marię Siwiec z regionu Kajoków, Marię Dębską i Wiesławę Roś z Krakowiaków Zachodnich, Annę Domańską z pogranicza Lasowiaków i Rzeszowiaków, Emilię Kruk z Roztocza.

Występ zespołu SWADA, w którym występuje Kasia ChodońKiedy? 11-13 listopada 2016

Gdzie? Nasza Polana, Klimkówka, Beskid Niski
Zakwaterowanie w pokojach 3 lub 4-osobwych z łazienkami.

Cena? 500 pln od osoby

PROGRAM

11.11.2016 piątek
do 12:00 – przyjazd do Naszej Polany
13:30 – 14:30 powitalny poczęstunek i krótkie zapoznanie
15:00 – 17:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń
18:00 – obiadokolacja
Wolny czas dla siebie, na relaks, wyciszenie lub rozmowy, a może lektury czytanie, spacer.

12.11.2016 sobota
 8:30 – gimnastyka na powitanie dnia dla chętnych
9:00 – śniadanie
10:00 – 13:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń
13:30 – posiłek
15:00 -17:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń
18:00 - posiłek
Wieczorem dla chętnych spotkanie przy stole, umotamy sobie motanki ale jak ktoś nie ma ochoty to może oddać się leniwemu „nicnierobieniu” 

13.11.2016 niedziela
8:30 – krótka gimnastyka na powitanie dnia  dla chętnych
9:00 – śniadanie
10:30 - spacer i rozmowy o ziołach
13:00 - posiłek
Około 15:00 Zakończenie warsztatów

rezerwacje przyjmujemy telefonicznie lub mailowo
730 410 604 
marlenamozdzinska@gmail.com


Czekamy na WAS! Nasza Polana czeka na WAS. Wasz głos czeka na WAS!


2 komentarze:

 1. Rewelacyjny pomysl! Gratuluje.
  Ja jeszcze tym razem nie skorzystam ale kiedys, kiedys, ...
  Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki i miło mi bardzo, pozdrowienia jak zwykle serdeczne ślę :-)

   Usuń