wtorek, 5 grudnia 2017

zas(y)pany świat

To będzie trzecia nasza zima na Naszej Polanie. Ciekawe jakie zgotuje nam niespodzianki. Czy w ogóle będą niespodzianki czy przebiegnie spokojnie i bezstresowo. Jesteśmy znacznie lepiej przygotowani niż w poprzednich latach bo i doświadczenie większe. Zatem zimo w sumie to nie jesteś nam straszna.

Jedynie kury są chyba nadal mocno zadziwione tym białym czymś otaczającym ich kurzy świat ze wszystkich stron. I tak jak początkowo niechętnie wyłaziły z kurnika, tak teraz jakoś eksplorują tę kołderkę, w której zapadają im się kurze łapki.

Naszopolanowa cisza i spokój są tylko pozorne bo wewnątrz wiele się dzieje. Okazuje się, że jest pewna grupa Gości, która lubi w taki późnolistopadowy i wczesnogrudniowy czas urządzać sobie urlop. Jedni spacerują i podziwiają uśpiony świat a inni zamykają się w świecie książek i tylko na parę chwil dziennie opuszczają pokoje by zaczerpnąć beskidzkiego powietrza. Wierze, że jedni i drudzy wyjeżdżają od nas uspokojeni, wyciszeni i oczyszczeni.

Tymczasem po woli szykujemy się do świąt, więc jest szansa, że za moment będzie z naszej izby pachniało piernikami i innymi pysznościami.6 komentarzy:

 1. Przepiękny jest Twój dom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna jest ta Wasza polana, dom. Bardzo przyjemnie. Urocze zdjęcia. Życzę udanego roku, zdrówka i dużej dawki radości. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Napisz w koncu cos "zasypany swiat"!!! Juz nadchodza Swieta Wielkanocne! Czekam, czekamy na nowe wpisy! Budujace, wspierajace i krzepiace! Zdrowych, spokojnych Swiat Wielkanocnych... oraz budujacych w nas, to co najlepsze!!! Przeolbrzymie calusy ode mnie!!! Glowa do gory! Czas pozytywne dzialanie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że z wiosną i kolejny post się ukarze :D Serdeczności przesyłam :D

  OdpowiedzUsuń