WARSZTATY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na 
WIOSENNE WARSZTATY (nie tylko) WOKALNE
 dla kobiet

"WŁASNYM GŁOSEM"


10-12 MARCA 2017


Nasza Polana zaprasza na warsztaty, które odbędą się w sercu Beskidu Niskiego, w wiosennej scenerii, pośród łąk i lasów. Nurtem przewodnim trzydniowego spotkania będzie śpiew czyli uruchomienie własnego głosu, który przez lata być może nieco w nas ucichł, został stłumiony,  może zawstydzony. 
Witamy wiosnę własnym głosem.
Warsztaty są nie tylko spotkaniem ciekawych osobowości ale również odkrywaniem dróg, o których do tej pory nic nie wiedziałyśmy. Efektem takiego odkrywania  jest spotkanie z tańcem etnicznym, z którym zapoznała nas jedna z uczestniczek. Tym razem, w wolnej wieczornej chwili, jak aura pozwoli to może nawet przy ognisku, spróbujemy się tego  tańca pouczyć. 
Jednak nurtem przewodnim będzie śpiew, a po tym muzycznym świecie poprowadzi nas Kasia Chodoń, z którą miałyśmy przyjemność pracować podczas listopadowego spotkania na Naszej Polanie. Tym razem dołączy do nas także Jaga Szeptalin. Niebawem zima odpuści i spod śniegu zaczną nieśmiało wyglądać zielone źdźbła traw. To czas, żeby zawołać wiosnę. Istnieją piękne tradycje białoruskie, w których młode dziewczęta wspinały się na wzgórza lub wychodziły na dachy domostw i wołały, 'hukały', modliły się o przyjście kolejnej po zimie pory roku.

Zapraszamy na warsztat, jako na chwilę na uspokojenie i relaks, chwilę zatrzymania i  odpoczynku po mroźnej zimie, którą zostawimy poza Naszą Polaną. Pamiętajmy, że śpiew jest formą medytacji - nie tylko pomaga się skupić, ale także dotlenia ciało, rozpręża i uspokaja przez to, że oparty jest na emocjach.

Spotkanie skierowane jest zarówno do dziewczyn rozpoczynających swoją przygodę ze śpiewem, jak i tych, które pragną poszerzyć swój zasób pieśni w przyjaznej atmosferze i  w  pięknych okolicznościach natury. Z​awołajmy wiosnę własnym głosem.NIE TYLKO WOKALNE bo będziemy nie tylko śpiewać własnym głosem ale także rozmawiać o kulinariach, o bogatym świece ziół, które w marcu wychylą już zapewne swoje głowy spod śniegowej kołderki. Listopadowe warsztaty były dowodem na to, że każda z nas nosi tajemną wiedzę dotyczącą ziół, pradawnych tradycji i zwyczajów i że chętnie się tym w dzielimy. Wrażenia z minionego warsztatu były piękne i długo nie mogłyśmy zapomnieć o tym spotkaniu. 

Prowadzące to dziewczyny, które śpiewają ze sobą od czasów studiów, kiedy to zaczynały wspólnymi występami na przeglądach piosenki turystycznej, potem zajęły się pieśniami tradycyjnymi. Obecnie obie tworzą w grupie Swada działającej przy Dworku Białoprądnickim w  Krakowie oraz Strojone w projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna. Wspólnie prowadziły warsztaty śpiewu „Piosenki przy pracach domowych” podczas Zlotu Latającej Szkoły Dla Kobiet w Krakowie w 2015 roku oraz przy „Preludium Słowiańskim” w trakcie projektu „Jedziemy z teatrem - Teatr Polska 2016”. Postanowiły też, że śpiewać będą ze sobą do późnej starości, co rysuje się dla nich tak, jak na obrazkach Inge Löök.
W trakcie warsztatów będziemy serwować Wam kuchnię bezmięsną, zdrową, z produktów, które urosły w naszym ogrodzie, bez nawozów sztucznych. Ser, mleko i jaja od szczęśliwych krów i kurek z naszej wioski.

Warsztaty odbędą się przy minimalnej ilości 5 osób, jeśli nie uzbiera się minimalna grupa możemy je odwołać.

Gdzie? Nasza Polana, Klimkówka, Beskid Niski
Zakwaterowanie w pokojach 3 lub 4-osobwych z łazienkami.

Cena? 500 pln od osoby

PROGRAM
10.03.2017 piątek
10:00 - 11:00 – przyjazd do Naszej Polany
12:30 – 14:30 - powitalny poczęstunek i zapoznanie
15:00 – 17:00  przygotujemy samodzielny, prosty, ekologiczny peeling do ciała i porozmawiamy o naturalnych metodach profilaktyki
18:00 – obiadokolacja
19:00 – ustawienie zakwasu na pieczenie chleba – domowy, ekologiczny chleb pomoże nam upiec Dorota Czopyk - sąsiadka z miejscowości Kwiatoń, która specjalizuje się w ekologicznym prowadzeniu domu, uprawianiu ogrodu, kuchni wegańskiej i rękodziele.
19:30-20:30 – ćwiczenia oddechowo-emisyjne na dobranoc z Kasią Chodoń i Jagą Szeptalin
Wolny czas dla siebie, na relaks, wyciszenie lub rozmowy, a może lektury czytanie, spacer.

11.03.2017 sobota
 8:30 – krótka gimnastyka na powitanie dnia dla chętnych
9:00 – śniadanie
Po śniadaniu wyrobimy chleb i podczas śpiewania będziemy czekać na jego wyrośnięcie
11:00 – 13:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń i Jagą Szeptalin
13:30 – posiłek
16:00 -18:00 – zajęcia wokalne z Kasią Chodoń i Jagą Szeptalin
18:00 – posiłek                  
Przekładamy chleb do foremek i pieczemy a wieczorem ognisko przy którym będziemy uczyć się elementów tańca etnicznego, jeśli aura będzie niekorzystna to taniec przeniesiemy pod dach J

12.03.2017 niedziela
8:30 – krótka gimnastyka na powitanie dnia  dla chętnych
9:00 – śniadanie
10:30 – 12:30 - zajęcia wokalne na pożegnanie
13:00 - posiłek
Około 15:00 Zakończenie warsztatów


Drogie Uczestniczki, jesienne warsztaty pokazały nam, że spotkanie kobiet może być niezwykle inspirujące a nasze rozmowy bardzo głębokie, żeby nie powiedzieć wzruszające. Dziewczyny, które przyjechały zainspirowały mnie do nowych rzeczy, więc to co się tu wydarza to piękna wymiana w obie strony. Zachęcam Was do zabrania ze sobą opowieści, którymi zechcecie się z nami w babskim kręgu podzielić ale też klimatycznych przedmiotów: ostatnio piękne sprawdziły się chusty, które zakładamy do śpiewania. Jeśli macie etniczne stroje, spódnice, kierpce, fartuchy… to nie wahajcie się ich przywieźć. Niech pośpiewają razem z nami.

Serdecznie zapraszam
Marlena Pachla
„Nasza Polana”rezerwacje przyjmujemy telefonicznie lub mailowo
730 410 604 

marlenamozdzinska@gmail.com
2 komentarze:

  1. Kochana, dziękuję pięknie za te warsztaty. Magiczne miejsce, wspaniałe kobiety i naprawdę pięknie śpiewałyśmy! Do zobaczenia, mam nadzieję, na wiosnę! Ola

    OdpowiedzUsuń
  2. Och, jak to się stało, że dopiero teraz to zauważyłam?? Proszę, daj znać, kiedy będą kolejne warsztaty!

    OdpowiedzUsuń